پس از بِیبی چک مثبت چه کنیم؟

بعضی از ما پس از سال ها رویای آن داریم که تست بارداری مان مثبت شود و برخی از نتیجه مثبت تست شگفت زده می شویم. ممکن است با دیدن نتیجه بِیبی چک مثبت، این سوأل را از خود بپرسید که “حالا که نتیجه تست بارداری ام مثبت شده جه کار باید بکنم؟”

سوالاتی در خصوص اولین اقداماتی که باید انجام دهید، رژیم غذایی که باید داشته باشید، مکمل ها و ویتامین هایی که باید مصرف کنید و باید ها و نباید های دیگری که در طول بارداری می بایست به آن ها توجه داشته باشید.
در این مطلب اولین اقدامات لازم پس از بارداری را در اختیارتان قرار می دهیم. قطعاً آشنایی با این موارد، در راحت‌تر طی شدن این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

اقداماتی که پس از مثبت شدن تست بِیبی چک بارداری باید انجام شود

انجام تست بارداری

ممکن است شما از تست های خانگی مانند بِیبی چک برای اطلاع از بارداری تان استفاده کرده باشید که در این صورت لازم است حتماً تست بارداری با انجام آزمایش خون را انجام دهید. بعد از به تاخیر افتادن قاعدگی، اولین قدم برای اطمینان کامل از باردار بودن، انجام تست بارداری با آزمایش خون است.

مصرف مکمل های دوران بارداری

داشتن رژیم غذایی مناسب و مصرف مکمل های بارداری، یکی از مسائل مهم بعد از مثبت شدن بارداری است. بدن شما طی دوران بارداری، به مقدار بیشتری از بعضی ویتامین‌ها از جمله اسید فولیک احتیاج دارد. به طور مثال، برای جلوگیری از ایجاد نقایص لوله عصبی جنین، به دریافت ۴۰۰-۶۰۰ میکروگرم اسید فولیک به صورت روزانه نیاز است.
بهتر است به محض اطلاع از بارداری خود، شروع به مصرف مکمل کنید. مصرف اسید فولیک، سه ماه پیش از بارداری نیز توصیه می‌شود.

اطلاعاتی درمورد رشد جنین و تغییرات بدن خود کسب کنید

منابع گوناگونی وجود دارد که از طریق آنها می توانید از تغییرات ماه به ماه و حتی روز به روز دنیای درون رحم و مراحل رشد جنین آگاه شوید.

شما باید در رابطه با علائم اولیه ی بارداری، نشانه های طبیعی و غیر طبیعی و مواردی که نیاز به اقدامات اورژانسی دارد، اطلاع داشته باشید. با اطلاع از تحولات طبیعی و غیر طبیعی ناشی از تغییرات هورمونی می توانید آرامش بیشتری در طی این دوران داشته و از خود و فرزندتان بهتر محافظت کنید و بارداری شادتری را بگذرانید.

در مورد زمان مطلع کردن بقیه اعضای خانواده تصمیم بگیرید

با همسر خود در مورد زمان مناسب برای در جریان گذاشتن بقیه اعضای خانواده، دوستان و همکاران و اعلام خبر بارداری تان مشورت کنید. هر زمانی که احساس راحتی بیشتری داشتید، این کار را انجام دهید. معمولاً پس از شنیدن ضربان قلب جنین در سه ماه اول بارداری در سونوگرافی، امکان از دست رفتن بارداری کاهش می‌یابد و این زمان، فرصت مناسبی برای اعلام خبر بارداری می باشد.

مواجه شدن با احساسات خود

بیش از نیمی از زنان در طی این دوران احساس نگرانی و افسردگی را تجربه می‌کنند. اگر شما هم با این احساسات دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است با یک نفر در این زمینه صحبت کنید و از او کمک بگیرید. این کمک می تواند مشورت با یک متخصص دلسوز باشد یا یک آغوش گرم حمایت کننده.

مطالب پیشنهادی

علل سیاه شدن رنگ دندان ها

علل سیاه شدن رنگ دندان ها رنگ دندان ها به علت وجود مقدار زیادی کلسیم در مینا به رنگ سفید است. البته رنگ لایه زیرین مینا سفید نیست و هنگامی که مینای دندان نازک می شود سایه های خاکستری و

نمایش »

انواع روش های زایمان را بشناسید

در سراسر دنیا انواع روش های زایمان وجود دارد. در کشور ایران زایمان طبیعی، زایمان سزارین و زایمان در آب جزء شایع ترین زایمان ها می باشد. البته باید گفت با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های مختلفی وجود دارد

نمایش »

مدت زمان شیردهی

مدت زمان شیردهی، به عوامل متفاوتی از جمله سن نوزاد و میزان شیر مادر بستگی دارد. میانگین مدت شیردهی در هر وعده حدود 10 تا 20 دقیقه است، اما می تواند از 5 تا 45 دقیقه متغیر باشد. در این

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.