علت گریه نوزاد بعد از تولد چیست؟

نوزاد بلافاصله پس از تولد گریه می کند و افراد بسیاری دلیل آن را نمی دانند. اولین گریه نوزاد بیشتر و مفید تر از چیزی است که فکر می کنید. نوزاد داشتن، واقعاً یک حس عالی و پر موهبت است. هر مادری نهایت تلاش خود را می کند که فرزندش را سالم نگه دارد. بنابراین اولین لبخند زدن، اولین سینه خیز رفتن و اولین گریه خیلی مهم است.

اولین گریه نوزاد

درواقع اولین باری است که کودک از صوت برای انتقال احساسات خود استفاده می کند، بدین سبب، مادر باید بیشتر در مورد اولین گریه کودک، آگاهی داشته باشد. اولین گریه بچه، اولین ارتباط بین نوزاد و مادر است. پس از گذراندن مدتی در شکم مادر، حالا وارد دنیای واقعی می شود و برای اولین بار گریه می کند.

چرا کودک متولد شده گریه می کند؟

زمانی که کودک وارد این دنیا می شود، تغییرات محیط اطراف را متوجه می شود. رحم مادر گرم، ساکت و راحت است، در حالی که دنیای بیرون عجیب است و این دلیل اصلی گریه نوزاد می باشد. زمانی که نوزاد در رحم زندگی می کند، با شش های خود نفس نمی کشد؛ ولی در دنیای بیرون، باید خود تنفس کند که این کار برایش دشوار است.

گریه کردن برای کودک خوب است. گریه ریه ها را فعال می کند، با گریه مایع آمنیوتیک از ریه ها خارج می شود. اگر نوزاد با سزارین به دنیا بیاید، تجربه ای از کانال تولد ندارد، پس لازم است که مایع آمنیوتیک را حذف کنید. بنابراین اولین گریه نوزاد برای او خوشایند است.

در زایمان طبیعی، کودک هنگام عبور از کانال رحم، فشاری را حس می کند که در این صورت شوکی را تجربه می کند که سبب گریه او می شود.

در صورتی که نوزاد گریه نکند، چه اتفاقی می افتد؟

تلاش کودک برای نفس کشیدن، باعث گریه می شود. اگر گریه نکند، باید با پزشک مشورت کنید. پزشکان در گذشته، ضربه ای آرام می زدند که گریه کند؛ اما امروزه از حوله ای گرم جهت ماساژ نوزاد استفاده می کنند و این موجب گریه کودک می شود. در صورت ناموفق بودن، کودک به یک لوله مصنوعی برای تنفس احتیاج دارد.

گریه ی یک نوزاد متولد شده، در زمان ازدحام و خوشحالی تولد نوزاد، بسیار مهم است. گرچه از تلاش خالصانه مادر هنگام زایمان نباید غافل شویم.

مطالب پیشنهادی

شیردهی و تغذیه کودکان

تغذیه با شیر مادر هم در زنان و هم کودکان، فواید زیادی برای سلامتی دارد. منطق پشت تصمیم یک زن برای شیردهی یا عدم شیردهی، می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، چه به طور مستقل و چه در

نمایش »

شیوه دادن قطره آهن به نوزاد

شیوه دادن قطره آهن به نوزاد از جمله سؤالاتی است که برای والدین پیش می آید. دادن قطره آهن از پایان شش ماهگی، با شروع تغذیه تکمیلی، به اندازه حداکثر 15 قطره توصیه می شود. بهترین زمان دادن قطره آهن

نمایش »

بارداری ناخواسته و کنار آمدن با آن

از مسائلی که در زندگی زوجین به وجود می آید بارداری ناخواسته است. حاملگی ناخواسته که به هر دلیلی که باشد زوجین دچار تنش می شوند و تصمیم های عجولانه می گیرند. این تصمیم گیری‌های عجولانه، عوارض ناخواسته باعث پشیمانی

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.