علت گریه نوزاد بعد از تولد چیست؟

نوزاد بلافاصله پس از تولد گریه می کند و افراد بسیاری دلیل آن را نمی دانند. اولین گریه نوزاد بیشتر و مفید تر از چیزی است که فکر می کنید. نوزاد داشتن، واقعاً یک حس عالی و پر موهبت است. هر مادری نهایت تلاش خود را می کند که فرزندش را سالم نگه دارد. بنابراین اولین لبخند زدن، اولین سینه خیز رفتن و اولین گریه خیلی مهم است.

اولین گریه نوزاد

درواقع اولین باری است که کودک از صوت برای انتقال احساسات خود استفاده می کند، بدین سبب، مادر باید بیشتر در مورد اولین گریه کودک، آگاهی داشته باشد. اولین گریه بچه، اولین ارتباط بین نوزاد و مادر است. پس از گذراندن مدتی در شکم مادر، حالا وارد دنیای واقعی می شود و برای اولین بار گریه می کند.

چرا کودک متولد شده گریه می کند؟

زمانی که کودک وارد این دنیا می شود، تغییرات محیط اطراف را متوجه می شود. رحم مادر گرم، ساکت و راحت است، در حالی که دنیای بیرون عجیب است و این دلیل اصلی گریه نوزاد می باشد. زمانی که نوزاد در رحم زندگی می کند، با شش های خود نفس نمی کشد؛ ولی در دنیای بیرون، باید خود تنفس کند که این کار برایش دشوار است.

گریه کردن برای کودک خوب است. گریه ریه ها را فعال می کند، با گریه مایع آمنیوتیک از ریه ها خارج می شود. اگر نوزاد با سزارین به دنیا بیاید، تجربه ای از کانال تولد ندارد، پس لازم است که مایع آمنیوتیک را حذف کنید. بنابراین اولین گریه نوزاد برای او خوشایند است.

در زایمان طبیعی، کودک هنگام عبور از کانال رحم، فشاری را حس می کند که در این صورت شوکی را تجربه می کند که سبب گریه او می شود.

در صورتی که نوزاد گریه نکند، چه اتفاقی می افتد؟

تلاش کودک برای نفس کشیدن، باعث گریه می شود. اگر گریه نکند، باید با پزشک مشورت کنید. پزشکان در گذشته، ضربه ای آرام می زدند که گریه کند؛ اما امروزه از حوله ای گرم جهت ماساژ نوزاد استفاده می کنند و این موجب گریه کودک می شود. در صورت ناموفق بودن، کودک به یک لوله مصنوعی برای تنفس احتیاج دارد.

گریه ی یک نوزاد متولد شده، در زمان ازدحام و خوشحالی تولد نوزاد، بسیار مهم است. گرچه از تلاش خالصانه مادر هنگام زایمان نباید غافل شویم.

مطالب پیشنهادی

بارداری خارج از رحم به چه شکل می باشد؟

بارداری و فرزند آوری یکی از اتفاقات زیبا و البته پر مشقت برای خانمهاست. حال آن که بنا به دلایل متعددی، برای برخی از مادران به گونه ی ناخوشایند دیگری رقم می خورد. در ادامه با بارداری خارج از رحمی

نمایش »

قرص آهن چه فوایدی دارد؟

آهن یکی از مواد معدنی بسیار مهم در بدن است و مهم‌ترین تأثیر آن در شکل‌گیری و اکسیژناسیون خون می باشد. آهن عضو اصلی در سنتز نوعی پروتئین در سلول‌های قرمز خونی است که هموگلوبین نام دارد. نقش اصلی هموگلوبین

نمایش »

بارداری پوچ را بشناسید

بارداری هنگامی اتفاق می افتد که تخمک زن توسط یک اسپرم مرد بارور شده و سلول جفت تشکیل شود. این سلول به دیواره رحم متصل می شود و رشد می کند. در صورتی که رشد آن طبیعی نباشد، توده های

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.