در دوران قاعدگی زنان، مردان چه وظایفی دارند؟

دوره ی قاعدگی زنان موضوعی‌ست که به دلیل آن که آقایان تجربه نمی کنند، به درستی نمی توانند درک کنند، و این موضوع موجب شکایت خانم ها می باشد. آن ها اطلاعات درستی از آناتومی بدن زن و ویژگی های روحی آن ها ندارند، که این نشان از ضعف آموزشی می باشد.

بیشتر زنان از بدن خود اطلاعات کافی و دقیقی ندارند، (زنان و مردان) به صورت هدفمند مورد آموزش قرار نگرفته اند و نیاموخته اند که ازدواج صرفاً داشتن یک رابطه جنسی نیست. هدف، یک رابطه جنسی و عاطفی سالم است.

نکاتی که مردان باید بدانند

  • چرخه پریود به طور معمول 28 روز طول می کشد. طول روز‌های پریود هم معمولا ۳ تا ۷ روز می باشد.
  • در زمان چرخه پریود، تخمک رها شده شروع به حرکت از زیر لوله های فالوپ می کند.  اگر تخمک توسط اسپرم بارور نشود، تخمک و دیواره رحم می‌ریزند و این موجب خونریزی قاعدگی می‌شود.
  • به دلیل اقباض رحم برای بیرون ریختن دیواره، زیر شکم درد می گیرد. در این زمان پیشنهاد می شود بانوان مواد از غذایی مثل دارچین و عسل و سایر خوراکی‌های با طبع گرم استفاده کنند.
  • به طور معمول، در طی یک دوره، بین ۳۰ تا ۸۰ میلی‏‌لیتر خون از رحم زنان خارج می‌شود که شاید کم به نظر برسد، اما تجربه سخت و ناخوشایندی برای زنان می باشد.
  • اغلب زنان در دوران پرویود ۵ تا ۷ روز خونریزی دارند. این میزان در زنان مختلف متفاوت است. برخی از زنان در این دوران نشانه های افسردگی از خود بروز می‌دهند که مردان با حمایت عاطفی خود، می‎‌توانند این مشکل را تا حد زیادی تحمل‌‌پذیر کنند.

مردان چه رفتاری باید داشته باشند؟

با توجه به وضعیت روحی و جسمی زنان، وظیفه مردان مشخص است. به عنوان شوهر، باید بدانید که زنان در طی دوره های خود نشانه های متفاوتی را تجربه می کنند. نفخ شکم، گرفتگی عضلات، سردرد، یبوست و تغییرات خلقی از این جمله است. این حالات به طور ناخودآگاه است، بنابراین از بروز تنش جلوگیری کنید.

نشان دهید که شرایطش را درک می کنید، به عنوان مثال، برای او غذا تهیه کنید. سعی کنید غذاهایی تدارک ببینید که به رفع گرفتگی عضلات او کمک کند. از خوردن لبنیات پرهیز کنید. یک فنجان چای سبز برای همسرتان بهتر است. برخی زنان در کمر و سینه ی خود درد های شدیدی حس می کنند که باعث بی حوصلگی آنان می شود، پس بهتر است با مهربانی و حوصله در کنار او بمانید.

زنان در این دوران معمولاً تا شش روز و یا کمی بیشتر دچار خون ریزی هستند. در این زمان شلخته تر هستند که باید این موضوع را یک رفتار طبیعی بدانید. برخی مردان از محبت کردن، در آغوش گرفتن و نوازش کردن پرهیز می کنند.

آیا از خود به عنوان یک مرد پرسیده اید که چقدر بی انصاف هستید؟ مردان در دوران قاعدگی زنان، باید در کنار همسر خود باشند و عشقی واقعی به او بدهند. او را در آغوش یگیرند و رفاقت خود را ثابت کنند

مردان در دوران قاعدگی و رفتارهای جنسی، چطور برخورد کنند؟

در وهله اول بدانید که باید از رابطه جنسی اجتناب کنید. در غیر این صورت، ممکن است همسر شما با مشکلات جدی بهداشتی و پزشکی مواجه شود. البته میل جنسی زنان در این دوران افزایش می یابد، پس سعی کنید او را درک کنید و به نیاز او پاسخ دهید.

در رابطه جنسی همه چیز یک ارتباط فیزیکی و جسمی محض نیست، صحبت کردن، نوازش و بوسیدن هم جزیی از آن است. این موارد را به درستی در کنار یکدیگر قرار دهید تا همسرتان فکر نکند فقط به جسم او علاقه مند هستید و طعم دوست داشتن واقعی را بچشید.

مطالب پیشنهادی

انواع روش های زایمان را بشناسید

در سراسر دنیا انواع روش های زایمان وجود دارد. در کشور ایران زایمان طبیعی، زایمان سزارین و زایمان در آب جزء شایع ترین زایمان ها می باشد. البته باید گفت با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های مختلفی وجود دارد

نمایش »

رابطه جنسی در زمان پریود درست است؟

از نظر پزشکی مدرن، رابطه جنسی در پریود اشکالی ندارد اما ممکن است با عوارضی مانند بارداری ناخواسته و ابتلاء به بیماری های منتقل شونده مقاربتی (STD) همراه باشد. بنابراین در طول دوره، رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن

نمایش »

برنامه ریزی جهت باردارشدن

مسئله باردار شدن، مسئله مهمی است و به سادگی نمی توان از آن گذشت. برای آن که بانوان دوران بارداری را به خوبی پشت سر بگذارند، باید برنامه ریزی دقیقی انجام دهند. این مقاله به نکات مفیدی در رابطه با برنامه

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.