در دوران قاعدگی زنان، مردان چه وظایفی دارند؟

دوره ی قاعدگی زنان موضوعی‌ست که به دلیل آن که آقایان تجربه نمی کنند، به درستی نمی توانند درک کنند، و این موضوع موجب شکایت خانم ها می باشد. آن ها اطلاعات درستی از آناتومی بدن زن و ویژگی های روحی آن ها ندارند، که این نشان از ضعف آموزشی می باشد.

بیشتر زنان از بدن خود اطلاعات کافی و دقیقی ندارند، (زنان و مردان) به صورت هدفمند مورد آموزش قرار نگرفته اند و نیاموخته اند که ازدواج صرفاً داشتن یک رابطه جنسی نیست. هدف، یک رابطه جنسی و عاطفی سالم است.

نکاتی که مردان باید بدانند

  • چرخه پریود به طور معمول 28 روز طول می کشد. طول روز‌های پریود هم معمولا ۳ تا ۷ روز می باشد.
  • در زمان چرخه پریود، تخمک رها شده شروع به حرکت از زیر لوله های فالوپ می کند.  اگر تخمک توسط اسپرم بارور نشود، تخمک و دیواره رحم می‌ریزند و این موجب خونریزی قاعدگی می‌شود.
  • به دلیل اقباض رحم برای بیرون ریختن دیواره، زیر شکم درد می گیرد. در این زمان پیشنهاد می شود بانوان مواد از غذایی مثل دارچین و عسل و سایر خوراکی‌های با طبع گرم استفاده کنند.
  • به طور معمول، در طی یک دوره، بین ۳۰ تا ۸۰ میلی‏‌لیتر خون از رحم زنان خارج می‌شود که شاید کم به نظر برسد، اما تجربه سخت و ناخوشایندی برای زنان می باشد.
  • اغلب زنان در دوران پرویود ۵ تا ۷ روز خونریزی دارند. این میزان در زنان مختلف متفاوت است. برخی از زنان در این دوران نشانه های افسردگی از خود بروز می‌دهند که مردان با حمایت عاطفی خود، می‎‌توانند این مشکل را تا حد زیادی تحمل‌‌پذیر کنند.

مردان چه رفتاری باید داشته باشند؟

با توجه به وضعیت روحی و جسمی زنان، وظیفه مردان مشخص است. به عنوان شوهر، باید بدانید که زنان در طی دوره های خود نشانه های متفاوتی را تجربه می کنند. نفخ شکم، گرفتگی عضلات، سردرد، یبوست و تغییرات خلقی از این جمله است. این حالات به طور ناخودآگاه است، بنابراین از بروز تنش جلوگیری کنید.

نشان دهید که شرایطش را درک می کنید، به عنوان مثال، برای او غذا تهیه کنید. سعی کنید غذاهایی تدارک ببینید که به رفع گرفتگی عضلات او کمک کند. از خوردن لبنیات پرهیز کنید. یک فنجان چای سبز برای همسرتان بهتر است. برخی زنان در کمر و سینه ی خود درد های شدیدی حس می کنند که باعث بی حوصلگی آنان می شود، پس بهتر است با مهربانی و حوصله در کنار او بمانید.

زنان در این دوران معمولاً تا شش روز و یا کمی بیشتر دچار خون ریزی هستند. در این زمان شلخته تر هستند که باید این موضوع را یک رفتار طبیعی بدانید. برخی مردان از محبت کردن، در آغوش گرفتن و نوازش کردن پرهیز می کنند.

آیا از خود به عنوان یک مرد پرسیده اید که چقدر بی انصاف هستید؟ مردان در دوران قاعدگی زنان، باید در کنار همسر خود باشند و عشقی واقعی به او بدهند. او را در آغوش یگیرند و رفاقت خود را ثابت کنند

مردان در دوران قاعدگی و رفتارهای جنسی، چطور برخورد کنند؟

در وهله اول بدانید که باید از رابطه جنسی اجتناب کنید. در غیر این صورت، ممکن است همسر شما با مشکلات جدی بهداشتی و پزشکی مواجه شود. البته میل جنسی زنان در این دوران افزایش می یابد، پس سعی کنید او را درک کنید و به نیاز او پاسخ دهید.

در رابطه جنسی همه چیز یک ارتباط فیزیکی و جسمی محض نیست، صحبت کردن، نوازش و بوسیدن هم جزیی از آن است. این موارد را به درستی در کنار یکدیگر قرار دهید تا همسرتان فکر نکند فقط به جسم او علاقه مند هستید و طعم دوست داشتن واقعی را بچشید.

مطالب پیشنهادی

چه داروهایی خون ساز می باشد؟

به طور خاص، داروهای خون ساز تولید اریتروسیت یا گلبول های قرمز، لکوسیت ها یا گلبول های سفید خون و پلاکت ها را افزایش می دهند. این سلول ها لخته های کوچکی هستند که قطعات سلول بزرگتری به نام مگاکاریوسیت

نمایش »

نشانه های کم خونی در کودکان

کم خونی کودکان، در مدت سال‌های رشد مسئله ای است که سلامت بیشتر کودکان را به خطر می‌اندازد. امروزه حتی کودکان دچار این بیماری می شوند. دلیل کمبود آهن در بدن و یا کم خونی کودک، فقدان آهن مورد نیاز

نمایش »

بررسی بارداری ناخواسته

یکی از مسائلی که در زندگی بسیاری از زوجین ممکن است پیش آید، بارداری ناخواسته می باشد. به هر دلیلی حاملگی ناخواسته زوجین را دچار تنش می کند و ممکن تصمیم عجولانه ای بگیرند. این تصمیم ها پشیمانی و عوارض

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.