تفاوت در نوزادان را بشناسیم

فرهنگ لغت Merriam-Webster به سادگی می گوید که یک نوزاد تازه متولد شده، کودکی است که به تازگی متولد شده است و برای این اصطلاح حد بالایی قائل نمی شود، هیچ سن خاصی را بیان نمی کند و نوزاد را به عنوان “کودکی بسیار جوان” توصیف می کند. سازمان جهانی بهداشت (WHO)، نوزاد تازه متولد شده یا نوزاد را به عنوان کودک زیر 28 روز تعریف می کند.

در رشد نوزادان تفاوت وجود دارد. زمانی که بچه ای به دنیا می اید، پدر و مادر در رابطه با نگهداری کودک نگران هستند. نوزادان در چند هفتهٔ اول تولد، به مراقبت‌های زیادی نیاز دارند.

رشد

از تولد تا یک سالگی، نوزادان با سرعت خیره کننده ای رشد می کنند و رشد می کنند. آنها یاد می گیرند که لبخند بزنند، غلت بزنند، بنشینند، تکان دهند، دست بزنند، اشیاء را بردارند، بخزند، غرغر کنند، و برخی حتی ممکن است شروع به گفتن چند کلمه کنند.

آنها یاد می گیرند که با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند و به آنها اعتماد کنند و اغلب بیشتر از آنچه که قادر به برقراری ارتباط هستند درک می کنند. نوزادان از موسیقی، حرکت و بازی‌های ساده لذت می‌برند.

توجه به کودک

رشد در نوزادان تفاوت دارد و طبیعی است که در سنین متفاوتی به نقاط عطف برسند. با این حال، اگر در مورد رشد کودک خود نگران هستید، با پزشک اطفال خود مشورت کنید.

پزشک کودک شما می تواند به شما اطمینان دهد یا در صورت نیاز، جهت ارزیابی بیشتر شما را به متخصص ارجاع دهد. توجه داشته باشید که به نظر می رسد کودک شما در این زمینه ها عقب است:

  • خندیدن
  • تکان دادن، اشاره کردن، رسیدن و انجام سایر حرکات با دست
  • غلت زدن، خزیدن یا نشستن بدون کمک
  • حرف زدن یا تلاش برای برقراری ارتباط صوتی

کودک نوپا

همانطور که از نام آن پیداست، کودک نوپا به طور کلاسیک توسط فرهنگ لغت مریام وبستر به عنوان کودکی که تازه راه رفتن را یاد می گیرد تعریف می شود. این دوره اغلب در حدود 1 سالگی رخ می دهد.

کودکان نوپا ممکن است کودکانی از 1 سال تا 4 سال در نظر گرفته شوند. هیچ تعریف رسمی از حد بالای کودکی وجود ندارد. با این حال، اکثر مردم پایان سن کودک نوپا را تقریباً زمانی می دانند که کودک آماده انتقال به پیش دبستانی است.

تغییر رفتار کودک

همانطور که نوزادان وارد دومین سال زندگی خود می شوند، با تحرک تر و مستقل تر می شوند و هر چیزی را که می توانند به آن دسترسی داشته باشند، کشف می کنند. تقریباً همه کودکان تا 18 ماهگی راه می روند. آنها همچنین یاد می گیرند که صحبت کنند، افراد اطراف خود را شناسایی و تقلید کنند و دستورالعمل های ساده را دنبال کنند.

همچنان که بزرگتر می شوند، یاد می گیرند که احساسات بیشتری را بیان کنند. آنها از بازی های ساده، آهنگ ها و قافیه ها لذت می برند و می توانند شروع به یادگیری رنگ ها، شکل ها و الفبای خود کنند. آنها هنوز به خواب زیادی نیاز دارند و ممکن است یک یا دو استراحت کوتاه در طول روز داشته باشند و همچنین 10 تا 12 ساعت در شب بخوابند.

مطالب پیشنهادی

چه غذاهایی خون ساز می باشند؟

اگر میزان گلبول‌های قرمز خون شما کم باشد، بدن شما باید برای حمل اکسیژن در بدن، تلاش بیشتری کند. بدن انسان هر روز میلیون‌ها گلبول قرمز توسط مواد غذایی خون ساز تولید می‌کند. این گلبول‌ها در مغز استخوان تولید می‌شوند

نمایش »

سن بارداری تا چه زمان است؟

در تئوری، زنان از آغاز بلوغ، یعنی از زمان رخ دادن اولین عادت ماهیانه، تا زمان یائسگی قدرت باروری دارند، اما آیا در واقعیت نیز چنین است؟ در این مطلب قصد داریم تا ارتباط بین سن و بارداری و خطرات

نمایش »

شیوه دادن قطره آهن به نوزاد

شیوه دادن قطره آهن به نوزاد از جمله سؤالاتی است که برای والدین پیش می آید. دادن قطره آهن از پایان شش ماهگی، با شروع تغذیه تکمیلی، به اندازه حداکثر 15 قطره توصیه می شود. بهترین زمان دادن قطره آهن

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.