بهترین قطره آهن برای کودکان

بهترین قطره آهن برای کودکان

سیاه شدن دندان‌های نوزاد به واسطه مصرف قطره آهن یکی از دغدغه‌های همیشگی والدین برای فرزندانشان بوده است. همان‌طور که می‌دانید کودکان باید از پایان ۶ ماهگی هر روز از مصرف قطره آهن برخوردار شوند تا از بروز کم‌خونی و فقر آهن در آنها پیشگیری به عمل آید. سیاه شدن دندان‌های کودک نباید عاملی برای ندادن قطره آهن به وی محسوب شود زیرا عوارض کم‌خونی خیلی بیشتر از آن است که بخواهیم به دلیل تغییر رنگ دندان‌ها،کودک را در معرض ابتلا به این عارضه قرار دهیم.

قطره آهن فرولی ب ب

این محصول فوق العاده با داشتن طعم لذیذ و خاص، محبوب کودکان است. از پایان ۶ ماهگی می‌توانید به منظور تامین آهن مورد نیاز کودک خود،از قطره آهن فرولی ب ب با کیفیت عالی بهره بگیرید. در بسته‌بندی این فرآورده یک بطری ۳۰ میلی لیتری است؛ فرمولاسیون سوکروزومیال فرآیندی است که طی آن آهن توسط غشای فسفولیپیدی پوشانده می‌شود.

جنس این غشا شباهت زیادی به جنس دیواره سلول‌های بدن دارد و به همین دلیل جذب آهن آن به سهولت از طریق سلول‌های دیواره روده صورت می‌گیرد و کمترین عوارض گوارشی را خواهد داشت. این فرمولاسیون سبب می‌شود تا از سیاه شدن دندان‌ها نیز پیشگیری به عمل آید.این فرآورده هم می‌تواند به طور مستقیم در دهان کودک چکانده شود و هم پس از حل شدن در نصف لیوان آب مورد استفاده قرار گیرد.

   برای کلیه شیرخوارانی که با وزن طبیعی متولد می شوند ( اعم از کودکانی که با شیر مادر و یا شیر مصنوعی تغذیه می شوند) دادن قطره آهن از پایان 6 ماهگی و یا همزمان با شروع تغذیه تکمیلی تا پایان 24 ماهگی به میزان روزانه حداکثر 15 میلی گرم آهن المنتال ( خالص )،معادل حداکثر 15 قطره آهن در روز،توصیه میشود . در صورتی که که به دلیل اختلال رشد کودک ، تغذیه تکمیلی بین 4 تا 6 ماهگی شروع شود، قطره آهن همزمان با شروع غذای کمکی به میزان 15 قطره در روز باید به شیر خوار داده شود .

آیا میتوان قطره آهن را با دیگر مکمل ها مصرف کرد؟

مصرف قطره آهن همراه با ویتامین های Aو D  تداخلی در جذب ایجاد نمی کند،ولی قطره مولتی ویتامین از آنجایی که حاوی املاح دیگری است،باید با فاصله زمانی 2 ساعته با قطره آهن مصرف شود.

مطالب پیشنهادی

آیا قرص آهن عوارض دارد؟

عوارض مکمل و قرص آهن برای کم خونی، در زنان بیشتر خود را نشان می دهد. زنان به دلیل آن که به آهن بیشتری نیاز دارند، مکمل های آهن بیشتری مصرف می کنند. مصرف توصیه شده آهن برای زنان، 18

نمایش »

مدت زمان شیردهی

مدت زمان شیردهی، به عوامل متفاوتی از جمله سن نوزاد و میزان شیر مادر بستگی دارد. میانگین مدت شیردهی در هر وعده حدود 10 تا 20 دقیقه است، اما می تواند از 5 تا 45 دقیقه متغیر باشد. در این

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.