بارداری ناخواسته و کنار آمدن با آن

از مسائلی که در زندگی زوجین به وجود می آید بارداری ناخواسته است. حاملگی ناخواسته که به هر دلیلی که باشد زوجین دچار تنش می شوند و تصمیم های عجولانه می گیرند. این تصمیم گیری‌های عجولانه، عوارض ناخواسته باعث پشیمانی می شود. اما برخی زوجین با وجود این شرایط کودک خود را به دنیا می آورند و آن را بهترین اتفاق زندگی خود می دانند. در هر حال پدر و مادر شدن مسئولیت سنگینی دارد و بهتر است با برنامه ریزی قبلی صورت گیرد تا حد امکان از وقوع بارداری ناخواسته جلوگیری کنند.

بارداری ناخواسته چه زمانی اتفاق می افتد؟

دوستی یا دوران نامزدی، اوایل ازدواج، نداشتن شرایط جسمی، روحی و مالی برای ورود فرزند، از عوامل ناخواسته بودن بارداری است. در صورتی که بارداری در شرایط نامناسب رخ دهد برای والدین و خود کودک عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت. بنابراین اطلاعات دقیق تری از روش های پیشگیری کسب کنید و اگر بارداری ناخواسته اتفاق افتاد، باید به فکر راه چاره بود.

علل حاملگی ناخواسته

  1. استفاده نکردن از روش پیشگیری مناسب

بعضی زوج ها فرض را بر آن می گذارند که بارداری اتفاق نمی افتد و از هیچ روش پیشگیری استفاده نمی کنند. خانم هایی که تنبلی تخمدان دارند، زمان شیردهی و یا در بارداری قبلی تاخیر باروری داشته اند، حاملگی ناخواسته بیشتر رخ می دهد. همچنین برخی زوج ها از روش های جلوگیری از بارداری و سیستم تولید مثلی خود اطلاع کافی ندارند که در این موارد با دسترسی راحت و آسان به سایت ها و همچنین مشاوره با یک متخصص زنان و زایمان خوب، حاملگی ناخواسته به راحتی قابل پیشگیری است.

  1. شکست روش جلوگیری

بیشتر بانوان بهترین و امن ترین روش جهت جلوگیری از بارداری را، روش طبیعی می دانند. اطمینان بیش از حد به روش طبیعی، از اصلی‌ترین دلایل امتناع خانم‌ها از روش‌های پیشگیری از حاملگی می باشد.

  1. استفاده نادرست از روش جلوگیری

خانم هایی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند، باید نحوه مصرف صحیح آن ها را از پزشک خود بپرسند تا در صورت فراموشی از یک روش مکمل استفاده نمایند که دچار بارداری ناخواسته نشوند.

با بارداری ناخواسته چه کنیم؟

برای والدین به ویژه زنان، بارداری ناخواسته باعث ناراحتی آنان می شود. زمانی که با این مسئله مواجه می شوند بر سر دوراهی سقط یا نگه داشتن آن قرار می گیرند.

در صورتی که تصمیم به سقط جنین دارید، بهتر است پیش از عملی کردن، در مورد روش ها و عوارض آن اطلاعات کافی داشته باشید و با پزشک خود مشورت نمایید. اما نگه داشتن فرزند ناخواسته نیز برای شما دردسرهایی به همراه دارد که با دور اندیشی و جستجوی راه حل، می‌توانید بر موانع ورود فرزند دیگر چیره شوید.

مطالب پیشنهادی

فقر آهن در زنان و درمان آن

کم خونی فقر آهن یکی از بیماری‌های شایع، به ویژه در خانم‌هاست. این بیماری سبب خستگی، ضعف، ریزش مو و بیماری‌های قلبی می شود. درمان این بیماری، با اصلاح رژیم غذایی و دریافت مکمل آهن انجام می‌شود. اما مهم تر

نمایش »

درباره حاملگی مجدد بیشتر بدانید

چه مدت بعد از زایمان می توان باردار شد؟ امروزه افکار غلطی در رابطه با زمان حاملگی مجدد بعد از زایمان وجود دارد. اکثر خانم ها بر این باورند که باردار شدن در دوران شیردهی غیرممکن است. اما مطالعات نشان

نمایش »

مصرف آهن و خطرات آن

یکی از مواد معدنی آهن میباشد که برای زندگی ضروری است. آهن در ساخت گلبول های قرمز خون نقش اساسی دارد، که حامل اکسیژن هستند. شما می توانید آهن را از غذا و مکمل ها دریافت کنید. اگر آهن کافی

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.