آیا با وجود منفی بودن بِیبی چک می توان باردار بود؟

گاهی مادران با شرایطی روبرو می شوند که عادت ماهیانه شان عقب افتاده و جواب تست بیبی چک منفی می باشد، اما پس از چند روز مشخص می شود باردار هستند. با توجه به این موارد برخی بانوان می پرسند آیا امکان حاملگی با وجود منفی بودن بِیبی چک وجود دارد؟ در ادامه همراه ما باشید.

احتمال بارداری با وجود منفی بودن بِیبی چک صفر نیست. آزمایش بارداری منفی یک هفته یا بیشتر پس از تأخیر در قاعدگی، خاکی از آن است که باردار شدن شما کمتر از 1 تا 2 درصد می باشد. نتیجه مثبت آزمایش بارداری معمولاً به این معنی است که شما باردار هستید.

علت حاملگی با وجود منفی بودن بِیبی چک

نتیجه منفی بیبی چک دلایل گوناگونی دارد، امکان دارد شما زمان دقیق عادت ماهیانه خود را اشتباه محاسبه کرده باشید، یا در انجام آزمایش عجله کرده اید و هنوز مقدار کافی هورمون HCG (هورمونی که نشان دهنده بارداری است) در زمان آزمایش وجود نداشته باشد. شاید لازم است یک هفته دیگر صبر کرده و دوباره امتحان نمایید. در ادامه به مواردی که می تواند سبب مواجهه با بِیبی چک منفی و بارداری شوند اشاره می کنیم.

  1. رقیق بودن بیش از حد ادرار

رقیق بودن نمونه ادرار از دلایل شایع بیبی چک منفی و بارداری است. در صورت مصرف مایعات زیاد، ممکن نتیجه منفی باشد. برای نتیجه‌ی بهتر، از نوشیدن بیش از حد مایعات پیش از انجام تست خودداری کنید.

  1. انجام تست در ساعات نامناسب روز

پیشنهاد ‌می‌شود در اولین ادرار صبحگاهی تست بیبی چک را انجام دهید. به دلیل آن که ادرار برای چندین ساعت نگه داشته شده و غلظت هورمون مذکور در آن افزایش یافته، در هر ساعت دیگری از شبانه روز، باید حداقل 4 ساعت ادرار خود را نگه دارید.

  1. تست را خیلی زود انجام داده اید

بر اساس منابع جنین شناسی، 14 روز بعد از لقاح، هورمون βHCG وارد ادرار مادر می شود و ممکن است چندین روز طول بکشد که سطح آن به مقدار قابل اندازه گیری توسط تست های تشخیصی آزمایشگاهی برسد. بنابراین اگر تست را خیلی زود انجام دهید، احتمال این که با بِیبی چک منفی و بارداری روبرو شوید بسیار زیاد است. پیشنهاد می شود بِیبی چک را یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی استفاده نمایید.

  1. مکمل های محرک باروری

اگر با وجود عقب افتادن عادت ماهانه نتیجه تست بِیبی چک نیز منفی است، بهتر چند روز صبر کنید؛ زیرا احتمال شروع خونریزی می باشد. در صورت تعویق خونریزی افراد به سراغ تست بارداری می روند زیرا امید دارند که تأخیر در عادت ماهانه نشانه بارداری باشد؛ اما همیشه به این صورت نمی باشد.

حدود 25 درصد احتمال بارداری در هر چرخه قاعدگی وجود دارد. احتمال بارداری شما در هر ماه بسته به سن، مشکلات پزشکی خاص، رخ دادن یا ندادن تخمک گذاری و اینکه شما از طریق IVF یا سایر روش‌های باروری قصد باردار شدن دارید، گوناگون می باشد. اگر تخمک گذاری رخ داده و عادت ماهانه ۱۵ روز پس از آن اتفاق نیفتاده، یک دلیل احتمالی وجود دارد: شما باردار هستید!

مطالب پیشنهادی

باورهای غلط بارداری

باورهای اشتباهی در رابطه با دوران بارداری وجود دارد که موجب اظهار نظرهای غلط و متفاوتی در مورد دوران بارداری زنان خواهد شد. گاهی این باورها علمی نیستند و باعث می شود مادران تصمیمات عجولانه ای بگیرند که خطر و

نمایش »

دانستنی های جالب درباره نوزادان

نوزادان در بدو تولد، باوجود زيبايي منحصر به فردشان، ظاهر متغيري دارند و مدام در حال تغيير شكل اند.  آن‌ها با دست‌ها و پا‌های تپل، صورت گرد و چشمان معصومشان، بسیار دوست‌داشتنی اند. می‌توانید ساعت‌ها به آن‌ها خیره شوید و

نمایش »

چطور کم خونی را درمان کنیم؟

هر ساله افراد (به خصوص زنان و دختران) زیادی در اثر ابتلاء به کم خونی، با مشکلات متعدد دست‌وپنجه نرم می‌کنند. زمانی که خون فاقد هموگلوبین کافی باشد، عارضه کم خونی بروز می کند. هموگلوبین به گلبول‌های قرمز خون در

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.