آیا امکان بارداری بدون رابطه کامل وجود دارد؟

فرآیند بارداری معمولا پیچیده است. بیشتر زوجین موفق به داشتن فرزند تا چندین سال نمی شوند. اما مواردی از بارداری هم است که بدون رابطه شکل گرفته، که دختران باکره و زوجینی که در سلامت کامل هستند و فرزند دیگری نمی خواهند باید به آن توجه داشته باشند. بنابراین بهتر است قبل از شروع روابط جنسی با شریک زندگیتان، اطلاعات لازم را از متخصصین کسب نمایید.

در چه صورت بارداری رخ می‌دهد؟

 “آیا بدون دخول امکان بارداری هست یا خیر” پاسخ بله است. حتی امکان دارد بدون نزدیکی واژینال و ریخته شدن مایع منی در واژن به صورت مستقیم، فرد باردار شود. در واقعیت، احتمال بارداری بدون سکس کامل صفر نیست.

به دلیل ماهیت بارداری این اتفاق ممکن است رخ دهد، بنابراین امکان بارداری بدون دخول در بسیاری از افراد وجود دارد. بدون رابطه جنسی مستقیم هم می توان باردار شد. هر فعالیتی که باعث شود اسپرم به ناحیه واژن وارد شود، بارداری بدون دخول صورت می گیرد.

جهت درک این اتفاق، نحوه بارداری را در نظر بگیرید. این فرآیند ساده ای می باشد. برای تجربه حاملگی یک اسپرم از انزال مرد باید ذاخل لوله های فالوپ زن یم تخمک را ملافات کند. سپس تخمک جرکت کرده تا به پوشش داخلی رخم برخورد کند و در آن جا کاشته شود.

رابطه جنسی همراه با دخول باعث می شود میلیون ها اسپرم داخل واژن ریخته شده و به سمت رحم حرکت کنند، اما فقط برای لقاح یک شانس وجود دارد. در نتیجه شاید بدون سکس کامل امکان بارداری کم باشد، اما احتمال آن وجود دارد.

جهت باردار شدن چند شرط الزامی می باشد:

 • نعوظ و انزال طبیعی (اگر مرد مشکل در نعوظ و انزال داشته باشد، حتی اگر اسپرم‌ها سالم باشند، احتمال باروری پایین می آید)
 • مایع منی سالم ( منی از نظر حجم غلظت سیالی ph رنگ باید نرمال باشد).
 • اسپرم‌ها ( شکل و مورفولوژی، حرکت، سرعت، زنده بودن، عدم چسبندگی اسپرم‌ها به همدیگر و عدم آنتی بادی ضد اسپرم در سطح آنها بررسی می‌شود)
 • محیط مناسب (واژن ازنظر ph قلیایی و عدم عفونت و نیز عدم آنتی بادی های ضد اسپرم باید نرمال باشد).
 • رحم و محیط مناسب رحمی
 •  لوله های فالوپ سالم و بدون انسداد
 • تخمک اماده باروری

اگر در هر کدام از این 7 مورد مشکلی صورت گیرد، باعث ضعیف شدن لقاح و باروری می شود. مجیط واژن جهت حفظ اسپرم ها باید متناسب بوده و ph قلیایی مناسب را داشته باشد و برای حذف محیط نامناسب، بهتر است انزال در عمق واژن و نزدیک دهانه رحم باشد. در صورتی که این فاصله دورتر و بیشتر باشد امکان آسیب به اسپرم و کاهش کیفیت آن بیشتر و احتمابل بارداری کاهش می یابد. 

علائم بارداری بدون دخول چیست؟

پس از بررسی رابطه بدون دخول و احتمال بارداری، نوبت به علائم بارداری بدون رابطه داخلی می رسد. علائم بارداری بدون دخول مانند نشانه‌های بارداری با دخول آلت مردانه به واژن می باشد. اولین نشانه، قطع شدن پریود می باشد.

نشانه های بارداری بدون دخول

 • درد شدید سینه و سفت ‌و‌سنگین ‌شدن آنها
 • بدن درد، بی‌حالی و سردرد
 • احساس سنگین‌شدن و خستگی و کسالت بسیار شدید
 • حالت تهوع شدید که یا با استفراغ همراه است یا نیست
 • بی‌اشتهاشدن و تمایل کم به غذاخوردن
 • سرگیجه‌های شدید
 • حساس‌شدن به بوها و غیره

مطالب پیشنهادی

قاعدگی بانوان و باور های غلط

چرخه قاعدگی سلسله تغییرات فیزیولوژیکی است که بدن زن تحمل می کند تا برای بارداری آماده شود. تقریباً ماهی یک‌بار، رحم یک لایه بافت جدید (اندومتریوم، آندومتر) ایجاد می کند تا آماده‌ی دریافت سلول تخمک لقاح‌یافته شود. زمانی که لقاح

نمایش »

زایمان طبیعی را بشناسید

زایمان طبیعی یک امر فیزیولوژیک است که مادر باردار به‌صورت طبیعی و با فعالیت‌های منظمی که در دوران بارداری خود دارد، می‌تواند زایمان خوبی داشته باشد. اما درد زایمان طبیعی برای همۀ زنان نگران‌کننده است، به همین دلیل مادران باردار برای انتخاب

نمایش »

انواع کاندوم را بشناسید

کاندوم وسیله ای است که برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری های جنسی در هنگام روایط جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. کاندوم یک لایه پلاستیکی مانند می باشد که یا قبل از رابطه جنسی

نمایش »

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.